NagyiSuli 2012

E-lerning

Ezzel az oldallal segíteni szeretném a vállakozó szellemű nyugdíjastárskat, hogy ne maradjon ki az én korosztályomból sem senki a XXI. század, az internet áldásaiból! Ha van ilyen ismerősöd ültessd magad mellé, és olvassátok végig ez információkat!

Ez a honlap alapvetően tájékoztató jellegű. A NagyiSuli videó anyaga egy jól működő online vállakozás terméke. Az oktatási anyagot meg kell vásárolni. Persze a közvetlen (hozzáértő) segitség sem árt a Nagyiknak. De még az a szerencse, hogy ha van érdeklődés, sokkal kitartóbbak mint a fiatalok, ezt tapasztalatból tudom.

A teljes tájékoztató:

Forrás: http://videotanfolyam.hu/pcabece Részletek>>>

Türelem, odafigyelés és szeretet

Talán ez a három legfontosabb dolog, amit - jó esetben - a kis emberpalánta megkap első tanítónénijétől. Az eredmény: az első év végére az írástudatlan óvodásból olvasó-író emberke válik.

Még nagyobb türelem, és még több odafigyelés

Meggyőződésem, hogy ez az, amire szüksége van egy felnőttnek is, amikor ismeretlen tudományt akar meghódítani.
Főleg, ha ez a tudomány olyan fiatal, mint a PC ismeret, internet használat. A számítógép megismeréséből a most élő felnőttek sokasága nem lustaságból, vagy hanyagságból, hanem csupán koránál fogva maradt ki.
Így vált azután írástudó létére, önhibáján kívül számítógép analfabétává.

A PC-ábécé ott kezdi, ahol a tanítónéni az elsős gyerekekkel, vagyis az alapoknál.
Gyakorlati megközelítéssel, türelemmel, a szakzsargon mellőzésével és tényleges, személyes segítségnyújtással vezetgeti érett korú nebulóit a tanulás rögös útján.
Irasd be Ősödet a NagyiSuliba, ezzel 7 legyet ütsz 1csapásra:
  • Ha valamit nem ért, engem kérdez.
    Lehetnek számodra szokatlan kérdései a számítógép használatával kapcsolatban, mintha nem egy nyelvet beszélnétek. És bizonyos értelemben ez így is van, többek között a korkülönbség miatt. Bízd rám, a korban közelállóra a PC-s segítséget.
  • Receptkönyv helyett fellapozod a Nagyit.
    Vendégeket vársz, és az Anyu,vagy a Nagyi receptjére van szükséged? Még el sem kell ugornod hozzá, mert küldi a receptet e-mailben.
  • Nem aggódod betegre magad, ha nem veszi fel a telefont: hol járhat ilyen időben?
    Egy gyors üzenetváltás szkájpon, vagy e-mailben, és már esik is le a kő a szívedről. (Elmerült a netelésben, csak azért nem hallotta a telefont.)
  • Kötött tanfolyami időpont helyett bármikor tanulhat, méghozzá otthon.
    Ha váratlanul vigyázni kell a gyerekre, nem kell attól tartanod, hogy Nagyi nem ér rá, mert éppen számtech órán van.
  • Ha Ő is használja az internetet, látja, nem kidobott pénz, amit az internetre költesz.
  • Végre korlátlanul cseveghet a barátokkal!
    Még akár Nagyi-konferenciát, vagy volt munkatárs találkozót is tarthatnak, holott ki sem teszi a lábát otthonról.
    A számítógépnél ülve télen a jeges utak, vagy nyáron a gutaütéses meleg semmilyen veszélyt sem jelentenek számára.
    A hírekről, TV-műsorról, Rádió-műsorról tájékozódhat az interneten. Egy csomó, eddig újságra költött pénzt meg tud így spórolni.
  • Végül: nő a tekintélye az unokák előtt.
    Képzeld, hogy meglepődnek a gyerekeid! Nagyi lezseren kérdi: ki tart vele az unoka-nagyszülő informatikai versenyre, mert Ő benevezne. Ha kétségeid lennének, nézd meg a videót. Lehet, hogy idén ez kimarad, de jövőre?

További részletek:http://videotanfolyam.hu/pcabece