MENÜ

 


Előző fejezet | Tartalom | Következő fejezet


 

Az első lap

elkészítéséhez tudnunk kell

Mivel készítsük?

Nem kell ágyúval verébre lőni, eleinte bármilyen egyszerű karakteres szövegszerkesztő megteszi. UNIX alatt a pico, vagy a joe (a vi az elborult elmék varázseditora, igazi buherátor nem is nyúl máshoz, de kezdőknek nem ajánlom); DOS alatt a Norton Editor, vagy az EDIT is megfelel, illetve Windows alatt a Notepad. Feltételezem, hogy mindenkinek van kedvence, amit ismer és használ, a függelékben kettőt röviden ismertetek.

Tehát elkezdjük a bejárat, azaz az index.html szerkesztését!

Egy HTML lap szerkezete

a HTML "nyelv" szabályai szerint így néz ki:
FejTörzs 

Mi kerül a fejbe?

A fejben a lapra jellemző, rövid, pár szavas leírást kell megadnunk. Ez a szöveg a böngészőprogram ablakának tetején fog megjelenni, illetve a hálózaton üzemelő keresőautomaták is ezt fogják a lap hálózati címe mellé írni. Meg kell tehát gondolni, mi is kerül ide! Ráadásul ékezetet sem ajánlott használni, mert nem mindegyik böngésző- és keresőprogram képes azt helyesen értelmezni. :-(

Mi kerül a törzsbe?

Maga a lap, amit írunk. Az összes szöveg, a képek helye, miegyéb.

Ezek után Jakab számára

Az első kész lap

valahogy így néz ki:
Jakab honlapja

Hello!

Jakab vagyok, most tanulom a honlapkészítés rejtelmeit.
Hamarosan ez az oldal tele lesz minden széppel és jóval.

A levélcímem:
jakab@www.honlapiskola.hu

Nos, ezzel valóban kész az első lapunk! A szöveg szabadon választott. Lehet játszani. De hamar felmerül a kérdés,

Mi kerüljön az első lapra?

Amikor az ember honlapot készít, nyilván igyekszik bemutatni magát. Ezt számtalan módon meg lehet tenni, ez a korlátlan önmegvalósítás ideális terepe. Szokásos megoldás egy fényképet kirakni magunkról és pár alapvető adatot, de lehet humoros kisregényt írni magunkról fénykép nélkül, vagy szigorú szakmai önéletrajzot három nyelven, vagy játékos ákombákomokkal teleaggatni az egész lapot. Mindent lehet. Egy dolgot érdemes szem előtt tartani: a lap információs erejét. Érdektelen, nehezen áttekinthető, nehezen letöltődő (azaz nagyon hosszú) lapokról hamar tovalebben az Interneten bolyongó!

 


Előző fejezet | Tartalom | Következő fejezet

Hírek

 • Sebességteszt

   

 • Honlapot mindenkinek
  2010-08-20 15:23:48

  A honlapok száma a világhálón naponta több tízezerrel növekszik. A cégek és intézmények ma már nem szívesen álnak szóba olyanokkal, akik nem tartanak fenn a világhálón (w.w.w.) honlapot (weblapot). Ez a modern marketing módszer ma már szinte a beazonosítás, és a vásárlás megbízható eszközévé vált.

  --------------------------------------

  Ha kigondolt egy jó honlap nevet
  itt ellenőrizheti, hogy szabad-e

  Domain név ellenőrzés:

  .hu

  --------------------------------------

 • Ajánlott SK. honlapok

   

  Hirdetések:


Szavazás

Lehet e egy óra alatt működő honlapot készíteni csak szövegszerkesztős ismeretekkel?
Igen, az ewk-val
Talán
Nem
Asztali nézet